E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Justin Bieber: Terapia, feja dhe muzika më ndihmuan të ndryshoj jetën time

Duhet lexuar

spot_img

Justin Bieber thotë se nuk është i njëjti person që ishte gjatë periudhave të trazuara të jetës së tij.

Këngëtari 27 vjeçar tha se terapia, feja dhe muzika e ndihmuan atë të ndryshonte jetën e tij.

Bieber publikoi këngën e tij të parë në moshën 15 vjeçare në vitin 2009 dhe që atëherë ka lëshuar pesë albume. Në fillim të vitit 2012, ai kishte disa probleme me ligjin dhe përjetoi çështje të tjera në jetën e tij personale.

Në intervistën për Billboard, Bieber tha se ai ka bërë paqe me përpjekjet e tij të së kaluarës.

“Unë mund të flas për atë pjesë të jetës sime dhe të mos ndihem si,” Oh, burrë. Unë kam qenë një person kaq i keq, “sepse nuk jam më ai person”, tha ai.

“Unë gjithashtu kam bërë punën për të ditur pse po i merrja ato vendime”, shtoi ai. “Unë e di se nga vinte ajo dhimbje, që më bëri të veproj në mënyrën që po veproja”.

“Unë thjesht dua të jem dikush që mund të thotë: ‘Shiko, unë bëra disa gjëra për të cilat nuk jam shumë krenar, por hodha një vështrim në pasqyrë dhe vendosa të bëj disa ndryshime, dhe ti gjithashtu mund ta bësh”, tha ai .

Që nga viti 2017, Bieber ka filluar të shkojë rregullisht në terapi dhe të rilidhet me fenë.

“Unë thjesht ndryshova përparësitë e mia në mënyrë që të mos [bëhesha] një statistikë tjetër e muzikantëve të rinj që përfunduan sikur s’ia dilja”, tha ai.

Bieber gjithashtu gjeti një rrugëdalje në muzikën e tij.

“Ka qenë një kohë kur unë vërtet e kisha identitetin tim të mbështjellë në karrierën time, por me të vërtetë kam një tejmbushje ndjenjash sikur qëllimi im është të përdor muzikën time për të frymëzuar”, tha ai.

Bieber publikoi albumin e tij të pestë në shkurt të vitit 2020 dhe do të publikojë albumin e tij të gjashtë, më 19 mars.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img