E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

Joe Biden dëshiron të heqë këtë fjalë nga ligjet e ShBA-së

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

Është vetëm një pjesë e vogël e rishikimit të gjerë të imigracionit që Presidenti Biden po bën por rëndësia simbolike është e madhe, shkruan CNN, trasnmeton Insajderi.

Projekt-ligji i propozuar i Biden, nëse miratohet, do të hiqte fjalën “i huaj” nga ligjet amerikane të imigracionit, duke e zëvendësuar atë me termin “jo-shtetas”.

Është një hap i qëllimshëm që synon të njohë Amerikën si “një komb emigrantësh”, sipas një përmbledhjeje të projekt-ligjit të lëshuar nga administrata e re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -