E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Joe Biden: Amerika është rikthyer

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Në paraqitjen e tij të parë në skenën globale, presidenti Joe Biden iu premtoi udhëheqësve të G7 gjatë Konferencës virtuale të Sigurisë së Munihut se Shtetet e Bashkuara u rikthyen në angazhimet e shumta.

 

“Amerika është rikthyer”, tha ai të premten, duke u shkëputur nga politika e jashtme izoluese e paraardhësit të tij Donald Trump që u tërhoq nga marrëveshjet dhe aleancat e rëndësishme globale.

Biden u tha aleatëve të SHBA-së se ata duhet të jenë të vendosur kundër sfidave të paraqitura nga Kina, Rusia dhe Irani, duke thënë se Rusia po do të dobësojë aleancën transatlantike dhe po ashtu bëri thirrje për një front të bashkuar për t’iu kundërvënë “praktikave abuzive ekonomike të Kinës”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -