E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

Duhet lexuar

spot_img

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë në qershor dhe e ardhmja e mbrojtësit shqiptar nuk do të jetë aspak blu.

Agjenti i tij Mario Giuffredi e ka kujtuar atë disa herë, duke nxitur gjithashtu klubin në kërkim të një negocimi për rinovimin që ka asnjëherë nuk ka filluar
Përtej Romës, megjithatë, e cila mund të jetë e interesuar për lojtarin, tani duket se po hapet një pistë e re e huaj. Dhe është një udhë shumë e rëndësishme që do të çonte te Paris Saint Germain.

Sipas asaj që raportohet nga ESPN, në fakt, klubi i Leonardo do të shikonte nëpër Evropë në profile të ndryshme të lojtarëve që skadojnë, nga Georginio Ëijnaldum te David Alaba, deri tek Elseid Hysaj.

Prioriteti i klubit francez është të mbajë të gjithë kampionët në Paris, ndoshta duke u përpjekur të kursejë me disa goditje të rëndësishme në tregun e lojtarëve të lirë! Dhe një nga këta është Hysaj. Mbetet për t’u parë cdo të ndodhë në verë.



spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Pezullim trevjeçar nga futbolli nëse Ibrahimovic shpallet fjator

Zlatan Ibrahimovic rrezikon të gjobitet apo edhe të pezullohet nga FIFA dhe UEFA, pasi zbulohet se kompania e tij...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img