E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Jeep shënon 80 vjetorin me dy super modele

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Jeep ka hedhur në treg versione speciale të SUV-ve Renegade dhe Wrangler për të shënuar 80 vjetorin e saj.

Të dy mund të porositen nga pranvera, megjithëse çmimet ende nuk janë konfirmuar.

SUV shfaqin simbol përkujtimor “80 vjetori” dhe rrota unike aliazhi 18 inç.

Jeep gjithashtu ka përfunduar zbukurimet e jashtme të të dy makinave në kontrast me bojën Granit Crystal – dhe kabina përmban një palë sedilje të reja lëkure të zeza të cilat mbajnë logon e markës “80th Anniversary”.

Blerësit kanë një zgjedhje të dy motorëve me benzinë ​​me turbo – ose një njësi tre-cilindra 1.0 litërsh me 118 kf dhe 190Nm çift rrotullues, ose një njësi me katër cilindra 1.3 litra me 148 kf dhe 270Nm çift rrotullues.

Të dy motorët janë bashkuar me një kutinë automatike me gjashtë shpejtësi me tufë të dyfishtë si standard dhe të dy dërgojnë drejtimin në rrotat e përparme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -