E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

James Hetfield paraqitet nё Little Kids Rock Virtual Benefit

Duhet lexuar

spot_img

James Hetfield i tregon këtij programi virtual se “muzika i ka shpëtuar jetën çdo ditë”.

Frontmeni i grupit Metallica, James Hetfield ka bërë një paraqitje të veçantë në përfitimin virtual të këtij viti Little Kid Rock, ku theksoi rëndësinë e edukimit muzikor.

Ikona e muzikës metal është i njohur për punën e tij me bamirësi në muzikë, pasi edhe më parë kishte performuar me fëmijë të cilët kanë përfituar nga puna e tyre në Little Kids Rock Rockin ’the Bay Benefit në 2013.

“Muzika më ka shpëtuar jetën çdo ditë,” i tha Hetfield fëmijëve në ekran, më 14 prill.

“Ka qenë një pasion i imi që nga kohërat e hershme, shumë të hershme. Muzika ka qenë një rrugëdalje për mua, ka qenë një lidhje, ka qenë shoqja më e mirë për mua për tërë jetën time.”

Ai shtoi: “Duke pasur një mundësi për muzikë, muzikë në shkolla, unë jam përkrahës për të pasur një mundësi dhe një vend që njerëzit të paktën ta hulumtojnë atë. Dhe nëse e shohin të dobishme, kjo është shumë mirë. Dhe mund të rezultojë një karrierë e mrekullueshme. Unë jam këtu si një shembull se si muzika ka shpëtuar jetë ”.

SourceNME
spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img