E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Jaht në formën e një gaforreje, do të kushtojë 22 milion euro

Duhet lexuar

spot_img

Lazzarini Design”, një studio italiane, ka projektuar një superjaht futuristik, me 6 dhoma gjumi, panele diellore në dy anët e katamarani dhe një hapësirë për të transportuar edhe një automjet.

I quajtur “Pagarus”, ky mjet lundrues pritet të kushtojë rreth 22 milionë euro. Ai do të ketë një gjatësi 25 metra dhe një shpejtësi 28 milje në orë.

Ky jaht mund të mbajë 8 pasagjerë dhe 4 anëtarët e ekuipazhit. Studioja italiane e përshkruan realizimin e saj si të frymëzuar nga natyra.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img