E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Jaguar Land Roveri mbyllë dy fabrikat kryesore

Duhet lexuar

spot_img

Jaguar Land Roveri ka marrë vendim për mbylljen e përkohshme të dy fabrikave kryesore të veturave për shkak të mungesës së çipave kompjuterikë. Vështirësitë në prodhuesin më të madh të veturave në Britaninë e Madhe u bëjnë jehonë problemeve të ngjashme me prodhuesit e tjerë, përfshirë Fordin, të cilat janë prekur nga një mungesë globale e çipave.

JLR-ja tha se do ketë një “periudhë të kufizuar” të mbylljes në Haleëeood dhe Caste Bromëich, nga e hëna.

“Kemi rregulluar oraret e prodhimit për automjete të caktuara që do të thotë se fabrikat tona do operojnë një periudhë të kufizuar të mosprodhimit nga e hëna, 26 prill”, thuhet në njoftimin e JLR.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo