E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ja pse duhet praktikuar kontaktin lëkurë me lëkurë me foshnjen tuaj pas lindjes

Duhet lexuar

spot_img

Metoda e thjeshtë dhe praktike për të qenë lëkurë me lëkurë me foshnjen tuaj pas lindjes ka shumë efekte terapuetike si për foshnjen ashtu edhe për nënë.

Metoda lëkurë në lëkurë ju jep mundësinë që të lidheni fizikisht dhe të relaksoheni me foshnjen tuaj.

Përpos që kjo metodë ju lejon të mirëpritni foshnjen tuaj në këtë botë përmes përqafimit, gjithashtu sjell një mori benefitesh.

1.Siguron ngrohtësi

Lëkura juaj vepron si një ngrohës dhe do të mbajë foshnjen tuaj në temperaturën ideale të trupit.

2.Normalizon frymëmarrjen

Përmes praktikimit të kësaj metode, foshnja merr frymë lirshëm.Rrjedhimisht, kjo vjen pasi foshnjet dëgjojnë të rrahurat e zemrës suaj, duke i tërhequr ata në një frymëmarrje më të qetë.

3.Qetëson foshnjen tuaj

Komoditeti për të qenë me nënën mundësohen që foshnja të qajnë më pak.

4.Qetëson nënën

Pas lindjes, mund të përjetoni një mori emocionesh të tilla si gëzim, dhimbje, frikë, stres, por njëkohësisht edhe dashuri.Për këtë arsyje, kontakti fizik me foshnjen tuaj ju ofron mundësi për reflektim.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img