E martë, 19 Janar, 2021
No menu items!

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Duhet lexuar

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...

Memli Krasniqi përmend pesë kandidatë që do t’i votonte për deputet nga lista e Vetëvendosjes

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Memli Krasniqi, ka përzgjedhur pesëshen e Vetëvendosjes për deputetë në Kuvendin e Kosovës për nomenklaturën...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të...

Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein morën vaksinën e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech në një transmetim të drejtpërdrejtë.

Në Izrael, vaksina e parë kundër COVID-19 u mor fillimisht nga Netanyahu dhe më pas nga Edelstein në Qendrën Shëndetësore Sheba në qytetin Ramat Gan afër Tel Avivit.

Gjatë vaksinimit të transmetuar drejtpërdrejt në televizion, Netanyahu tha se “miliona” doza vaksinash do të vijnë në Izrael në fund të këtij muaji.

Duke u bërë thirrje të gjithë izraelitëve për t’u vaksinuar kundër koronavirusit, Netanyahu tha: “Unë kërkova që vaksina e parë të më jepej mua dhe ministrit të Shëndetësisë Yuli Edelstein në mënyrë që t’ju inkurajoj të vaksinoheni dhe të japim një shembull”.

Administrata izraelite ka rritur një marrëveshje për të blerë 8 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19 nga Pfizer dhe BioNTech.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -