E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Italia vendos me detyrim vaksinën, mjekët që e refuzojnë nuk marrin pagën

Duhet lexuar

spot_img

Sipas një gjykatësi italian në qytetin Belluno, në rajonin e Venetos, personeli mjekësor që refuzon të vaksinohet nuk do të marrë pagën e tyre.

Vendimi u mor pasi 11 qytetarë (tre infermierë dhe tetë personel ndihmës) të cilët punonin në dy azile në  Belluno, refuzuan të vaksinoheshin. Pas refuzimit për tu vaksinuar u mor vendimi që personeli nuk ishte i përshtatshëm për punë pasi në këtë mënyrë ata po rrezikonin jetën e të moshuarve dhe grupmoshave më të prekura nga Covid-19.

 

 

Pas apelit të stafit mjekësor,  gjykata vendosi që nuk kishte arsye të vlefshme për të refuzuar vaksinën, pasi “efektiviteti i vaksinave i tejkalon rreziqet” dhe ul rrezikun e vdekjeve.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Angelina Jolie zbulon “të vërtetën” për mënyrën se si divorci nga Brad Pitt ndikoi në synimet e saj në karrierë

Angelina Jolie diskutoi për rolin e saj të ardhshëm në Those Who Wish Me Dead (Ata që më dëshirojnë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img