E enjte, 11 Gusht, 2022
No menu items!
spot_img

Irlanda e Veriut shënon temperatura rekorde

Duhet lexuar

spot_img

Temperaturat në Irlandën e Veriut arritën lartësi rekorde të shtunën, duke shkuar termometri mbi 30 gradë Celsius.

Sipas BBC,  është dita më e nxehtë e regjistruar, derisa Ballywatticock pranë Newtownards në County Down, regjistroi një temperaturë prej 31.2 gradë Celsius.

Temperatura më e lartë më parë ishte 30.8 gradë Celsius, e regjistruar në verërat e vitit 1976 dhe 1983.

Thyerja e rekordeve të temperaturave mund të ndodh nga një seri faktorësh njëra pas tjetrës.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo