E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Instituti Sizmologjik jep detaje për tërmetin në Kosovë

Duhet lexuar

spot_img

Drejtori i Institutit Sizmologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa, ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë një tërmet i lehtë me magnitude 2.7 sipas shkallës Rihter ka goditur Kosovën.

Mustafa në llogarinë e tij në Facebook ka bërë të ditur se epiqendra e tërmetit ishte në Malishevë por që është ndjerë edhe regjionin e Gjilanit.

“Bazuar në Rrjetin Sizmik, Shërbimi Gjeologjik i Kosovës dhe Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, si dhe në analizën numerike të Rrjetit Sizmologjik të Kosovës, me datë 20/02//2021 n’ora 16:46, sipas kohës lokale, Kosova është goditur nga një tërmet me magnitude 2.7 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet III-IV ballë të Merkalit”.

Thellësia hipoqendrore ishte 10 kilometra, ka njoftuar ai, ndërsa epiqendra ishte në Malishevë-Uglar.

“Tërmeti në fjalë është ndier dukshëm në regjionin e Gjilanit”, ka thënë Mustafa.

 

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo