E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Inkuadrohet në pjesë të dytë, Rashica shënon gol kundër RB Leipzig

Duhet lexuar

spot_img

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Werder Bremen e RB Leipzig, përballje kjo e vlefshme për xhiron e 28-të të Bundesligës gjermane.

Leipzig ishte duke fituar 3:0, por me inkuadrimin e sulmuesit Milot Rashica, Werder Bremeni arriti që përmes tij të gjej golin në minutën e 61’ nga penalltia, përcjell KosovaPress.

Gëzimi i tij nuk zgjati shumë, pasi që vetëm dy minuta më vonë RB Leipzig arriti ta thellojë rezultatin në 1:4 përmes Marcel Sabitzer.

Golat për RB Leipzig i shënuan Dani Olmo në minutën e 23’, dhe Alexander Sorloth me dy gola, një në minutën e 32’, dhe një në minutën e 41’.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo