E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

IFFHS zgjedh dhjetë trajnerët më të mirë të dekadës – Simeone mposht emra të mëdhenj

Duhet lexuar

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Pamjet që tronditën botën nga masakra e Reçakut 22 vjet më parë

Më 15 janar të vitit 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën ndër masakrat më të tmerrshme në...

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) ka zgjedhur Diego Simeone si trajnerin më të mirë të klubeve në dekadën e fundit (2011-2020).

Simeone ka bërë mrekulli me Atletico Madridin, duke katapultuar klubin në grupin elitar të vërtetë të futbollit evropian dhe ka fituar 152 pikë në tabelën e prodhuar nga IFFHS.

Ai ka një total prej 502 ndeshjesh me Los Colchoneros, ai ka fituar 302 fitore, 118 barazime dhe vetëm ka shijuar humbjen 82 herë

Siemone është trajneri i dytë me ndeshje zyrtare si trajner i Atleticos, prapa vetëm Luis Aragones, dhe në karrierën e tij në kryeqytetin spanjoll deri më tani, ai ka fituar shtatë trofe.

Arritjet e tij më të mëdha janë triumfi në La Liga (2013/14) dhe Kupa e Spanjës në vitin 2013.

Së bashku me dy Super Kupat e Evropës dhe dy triumfet në Ligën e Evropës, Simeone ka arritur edhe në dy finale të Ligës së Kampionëve, ku ka humbur.

Pas tij në renditje vijnë emra si Pep Guardiola, Jurgen Klopp, Jose Mourinho dhe Maximiliano Allegri.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber