E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

IFFHS shpall 10 klubet më të mira në botë të dekadës së fundit

Duhet lexuar

spot_img

Spanja, Anglia, Gjermania, Franca dhe Italia. Sipas IFFHS, 5 ligat kryesore evropiane përfaqësojnë renditjen e 10 klubeve më të mira në botë të dekadës së fundit.

Për Federatën Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave të Futbollit, ekipi që renditet i pari në këtë renditje speciale është Barcelona, përcjellë KosovaPress.

“Katalanasit” janë klubi më i mirë i dekadës që shkon nga 2011 në 2020. Messi dhe shokët e tij të skuadrës kanë fituar shumë vitet e fundit, por ka edhe një italian në 10 më të mirët.

Kjo është renditja:

1 Barcelona

2 Real Madrid

3 Bayern Munich

4 Paris – Saint – Germain

5 Atletico Madrid

6 Juventus

7 Chelsea

8 Manchester City

9 Manchester United

10 Arsenalspot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img