E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Humbën 2-5 nga West Bromi: Rrahje në stërvitje te Chelsea, ndërhyn Tuchel

Duhet lexuar

spot_img

Pas humbjes në kampionat kundër West Bromwich (5-2), trajneri Thomas Tuchel kërkoi që lojtarët të shfaqeshin në stërvitje, pavarësisht ditës së pashkëve,

Sipas tabloidit anglez “TheTelegraph”, portieri Kepa dhe ish-mbrojtësi i Romës, Antonio Rudiger  patën një konflikt dhe për t’i ndarë lojtarët duhet të ndërhynte trajneri Tuchel.

E gjithë situata është krijuar për shkak të një goditje të rëndë të mbrojtësit gjerman ndaj portierit gjatë një ndeshje kontrolli në fushë të vogël.

Gjermani i kërkoi falje portierit, ndërsa tekniku Tuchel do të ishin në të njëjtën linjë, duke e konsideruar çështjen tashmë të mbyllur.

Të Mërkurën, ndërkohë, është ndeshja e parë e çerekfinaleve të Champions League kundër Portos. Tuchel, i kishte paralajmëruar lojtarët e tij që të mos trazonin ambjentin, por Kepa dhe Rudiger mund të mos e kenë kuptuar mesazhin.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img