E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Hoxhaj: Unë e Hamza erdhëm në seancë veç me ua kallxu qëndrimin tonë

Duhet lexuar

spot_img

Enver Hoxhaj nga PDK në fjalimin e tij gjatë seancës për zgjedhjen e presidentit ka deklaruar se s’ka pasur interesim nga Albin Kurti e Vjosa Osmani për koncensus por për politikë të nënshtrimit rreth presidentit, transmeton Periskopi.

‘’Kësaj qasje i themi jo, prania jonë është më shumë për të thënë qëndrimin tonë’’, tregoi ai.

‘’Dje kishim një dramë të turpit, kërcënim e shantazh. Sot këtë seancë edhe pse zgjedhja e presidentit eshte  festë, këtë e shohim si seancë të ushtrimit. Sepse Kurti ka vendos ta emërojë Osmani si president, ajo spo zgjidhet por atë po e bën Kurti, me qëllim që të ketë kontroll absolut mbi institucionet e pavarura e gjithcka tjetër. Në fund të ditës kështu është se si Kurti e sheh shtetin e shoqërinë kosovare. Këtë do ta kundërshtojë PDK dhe do ta bëjmë edhe sot”, tha ai.

‘Sot nuk e votojmë zonj9n Osmanin edhe pse kemi qenë të gatshëm për koncensus’spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

Koha ishte shumë e mirë në Kalifornia dhe dielli po shkëlqente, pak para se Apple të dilte jashtë dhe...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img