21,614FansaPëlqeje
2,506NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

FFK me projekt të ri për futbollin e grave, ndihmohen direkt futbollistet dhe trajneret

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16. Të pranishëm...

Mozzik blen shtëpi luksoze në Ferizaj

Reperi i njohur Mozzik është një nga rep-artistët më të dëgjuar në estradën shqiptare. Fitimet e tij nga muzika janë të mëdha, referuar faktit që...

Kylie Jenner thekson gjoksin e formësuar në imazhet e reja

Kylie Jenner, ndër personazhet me të popullarizuar në botë, ka vendosur që të mahnis fansat. Ajo në rrjete sociale poston pothuajse çdo ditë imazhe dhe...

Bekim Jashari: Çdo herë krenar me sukseset e Ushtrisë së Kosovës

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka marrë pjesë sot në paradën e Ushtrisë së Kosovës me rastin e 23-vjetorit të Epopesë së...

Ambasadori francez në Serbi: Për Kosovën ka kushte speciale për liberalizimin e vizave

Ambasadori francez në Beograd, Jean Louis Falconi, gjatë një debati online dedikuar raportit të Francës me Ballkanin Perëndimor, ka thënë se Kosova nuk i...

Latest Articles

Nuk ka cunami në Zelandën e Re, publikohen pamjet e dallgëve që kishin frikësuar banorët

Agjencia për situata emergjente në Zelandën e Re, ka tërhequr paralajmërimin për një cunami të mundshëm pas një serie të tërmeteve të fuqishme që...

Diego Forlan: Barcelona gaboi me Suarezin, sikurse Real Madridi me Ronaldon

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka folur për Luis Suarezin, duke thënë se Barcelona nuk është dashur ta lejojë largimin e tij.  Uruguaiani...

Oda e Hotelerisë: Sallat e dasmave të hapen në prill

Oda e Hotelerisë e Kosovës, ka paralajmëruar mosrespektim të masave eventuale  të cilat kufizojnë punën e tyre, duke kërkuar që sallat e dasmave të...

Zbuloni se kur kolla e duhanit përbën rrezik për jetën

Duhanpirja i çel rrugën një kolle të fortë e cila shkaktohet nga vetë trupi që përpiqet të pastrohet nga kimikatet që futen në rrugët...

Fenomen i rrallë në Kroaci, gati 100 gropa janë krijuar rreth zonës së gositur nga tërmeti

Një fenomen alarmues gjeologjik po vërehet në Kroaci, në zonën e prekur nga tërmeti i fortë në fund të Dhjetorit i cili shkaktoi dëme...

Nga sezoni i ri, në futboll do të ketë rregullore të re edhe për prekjet me dorë

Në futboll, shumë skuadra janë ndëshkuar me penallti si shkak i prekjeve me dorë në zonën e rreptësisë. IFAB (Bordi Ndërkombëtar i Shoqatës së Futbollit),...