E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Histori e çuditshme: Do të mendoni dy herë para se të bini në gjumë me kufje

Duhet lexuar

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Policia franceze s’po i lejon njerëzit të shëtisin pranë lumit – shkak mosdistanca

Policia franceze i largoj njerëzit që po shëtisnin të shtunën pranë brigjeve të lumit Seine në qendër të Parisit...

Shkurte Gashi zbulon dhuratën speciale që mori nga partneri për ditëlindje

Në tetor të 2020-s mësuam se këngëtarja e njohur, Shkurte Gashi ishte në pritje të fëmijës së saj të...

Nga SHBA vjen një histori disi e pazakontë, por akoma udhëzuese për një burrë që ra në gjumë me kufje në vesh.

Bradford Gauthier shpesh vinte kufje pa tel kur shkonte në shtrat. Do të ishte e mjaftueshme vetëm të ndizni muzikën, të kënaqeni me to dhe të flini shpejt.

Kohët e fundit ai pastroi borën para shtëpisë dhe pasi mbaroi punën, vendosi t’i jepte vetes pak pushim të merituar, transmeton Telegrafi.

Si shumë herë më parë, praktika e vendosur mirë nuk dështoi – ai vuri kufjet në veshët e tij dhe ra në gjumë pa ndonjë problem … Sidoqoftë, problemet u shfaqën kur ai u zgjua.

Ai shpjegoi për ABC News se së pari ndjeu dhimbje në gjoks, të cilit nuk i kushtoi shumë vëmendje, por ishte e çuditshme për të që nuk mund të gjente kufjen tjetër. Asnjëherë nuk i shkoi në mendje se ku mund të ishte.

Gjegjësisht, personazhi kryesor i kësaj historie të vërtetë – gëlltiti kufjen.

Kur e kuptoi atë, ai shpejt shkoi në spital, ku dyshimet e tij u konfirmuan me anë të një radiografie.

Kufja u mbërtheu në ezofag dhe mjekët u habitën që ai nuk kishte probleme shumë më të mëdha, të cilat mund të priteshin.

Gjithçka përfundoi mirë dhe Gottier vendosi ta ndajë këtë histori me publikun, në mënyrë që të paralajmëronte njerëzit për rreziqet që fshihen kur flenë me kufje në veshë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -