E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Haziri: S’ka shpëtim, veç vonim

Duhet lexuar

spot_img

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar pas seancës për votim të presidentit se “nuk ka shpëtim, veç vonim”, duke mos dhënë ndonjë sqarim shtesë rreth këtij deklarimi.

Këtë e ka shkruar pak momente pasi Kuvendi ka pezulluar punimet për zgjedhjen e presidentit të vendit, pasi nuk janë arritur 80 votat e duhura për kalim të rundit të parë.

Haziri më parë ishte shprehur pro votimit të Vjosa Osmanit për presidente.

“LDK gjithmonë në kulturën e saj do të vazhdojë të kultivojë stabilitetin politikë. Kosova ka nevojë për stabilitet politikë, sikurse ne për oksigjen. Por natyrisht rolin tonë do të mundohem ta qartësojmë pas 15 marsit”, kishte deklaruar ditë më parë ai.

Avdullah Hoti, Agim Veliu dhe Driton Selmanaj janë deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës që nuk morën pjesë në votimin e sotëm për zgjedhjen e presidentit të vendit. Veliu është shprehur publikisht para mediave se nuk do e votojë Vjosa Osmanin për presidente.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img