E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Harry Kane nuk i bashkohet Tottenhamit në stërvitje, City tenton transferimin e tij

Duhet lexuar

spot_img

Harry Kane duket se është i vendosur të largohet këtë verë nga skuadra e tij Tottenham Hotspur.

Sulmuesi anglez kërkohet me ngulm nga Manchester City, derisa Spurs vazhdojnë të shpresojnë në qëndrimin e tij.

Kane ka qenë i angazhuar me Kombëtaren e Anglisë në Kampionatin Evropian deri në gjysmën e muajit korrik dhe ai është dashur të rikthehet sot në klub.

Por kapiteni i Spurs nuk e ka bërë këtë gjë, pasi ka refuzuar të dalë në stërvitjet e hapura të Tottenhamit.

28-vjeçari dëshiron një aventurë të re, pasi qëllimi i tij është të fitoj trofe.

Manchester City po synon afrimin e lojtarit dhe besohet se do të bëjë një ofertë prej 150 milionë funteve.

Ndërkohë edhe kampionët në fuqi të Evropës, Chelsea po monitorojnë situatën e lojtarit dhe mund të dalin me një ofertë.

Gjithsesi qëndrimi i Kane në Tottenham duket i vështirë, për mos të thënë i pamundur.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo