E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

Duhet lexuar

spot_img

Patrullat e policisë pëlqejnë të ankorohen në fund të një pjese të drejtë dhe kështu të kapin shkelësit përmes shikimit të radarit, por tani atyre u është dhënë një përforcim.

Kamerat e shpejtësisë janë bërë një faktor vendimtar në ndalimin e personave që lëvizin me veturat e tyre me shpejtësi të madhe, dhe tani një dron është bashkuar me ta.

Përdoret nga forcat e rendit në Poloni, dhe në mënyrë shumë efektive.

Pas kamerave të maskuara, përgjuesve të pashënuar dhe madje edhe helikopterëve, ishte radha e dronëve.

Në këtë rast të veçantë, droni përdoret për të zbuluar shkelësit që kalojnë mbi një vijë të plotë të dyfishtë. Pasi droni i kap në veprim, një patrullë policie del nga vendi se ku është fshehur dhe ndalon automjetin.

Dronët e punës janë bërë gjithnjë e më shumë ndihmës të zakonshëm në një sërë punësh, nga të mbikëqyrurit deri te pjesëmarrja në projekte të infrastrukturës siç janë vendosja e rrjeteve elektrike midis linjave të energjisë.

Fatkeqësisht për të gjithë shkelësit, dronët gjithashtu po bëhen më të zakonshëm në detyrat e policisë.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo