E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Hapet zyrtarisht edicioni i tretë i Festivalit të Filmit Evropian në Kosovë

Duhet lexuar

spot_img

Në Shtëpinë e Evropës në Prishtinë, në praninë e famëdashësve është hapur zyrtarisht edicioni i 3-të i Festivalit të Filmit Evropian në Kosovë.

E veçanta e edicionit të sivjetmë është gara e filmit të shkurtër, me ç’rast autorët filmik kosovarë do të garojnë për tri çmime kryesore. Përgjatë dy javëve sa do të zgjasë festivali, do të shfaqen online dhe në Shtëpinë e Evropës në Prishtinë, Mitrovicë të Veriut, si dhe në kinemanë e hapur në Gjakovë, 5 filma ndërkombëtarë dhe 10 filma të garuesve vendorë.

Ky festival mbështetet nga Zyra e BE-së në Kosovë dhe nga CineEuropa.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo