E mërkurë, 29 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Hall of Fame e Premier Ligёs pasurohet me legjenda tё reja

Duhet lexuar

spot_img

Hall of Fame e cila prezantohet nga Budweiser është nderi më i lartë individual qё i akordohet lojtarëve nga Liga kryesore, gjersa kujton talentin dhe arritjet e profesionistëve të shquar që janë paraqitur në divizion që nga krijimi i saj në 1992. Për t’u kualifikuar, lojtarët duhet të jenë tё pensionuar që nga 1 gusht 2020.

Tё parёt qё kishin hyrё nё kёtё ‘sallё’ ishin Alan Shearer dhe Thierry Henry.

Ditёn e djeshme kёsaj ‘salle’ i janё shtuar edhe legjendat tjerё tё futbollit anglez Eric Cantona, Roy Keane, David Beckham, Dennis Bergkamp, Frank Lampard dhe Steven Gerrard.

SourcePL
spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo