E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Gresa Pozhegu: Forca e rinis, ne jemi e tashmja dhe e ardhmja e vendit tone

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Gresa M.Pozhegu, e lindur me 31.10.1997, është kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës. Ka përfunduar bachelor në, Shkenca Juridike dhe është në përfundim të studimeve post diplomike në drejtimin Penalo Juridik.

Zhvillimi i saj profesional filloi në Prokurorinë Themelore në Gjakovë në Departamentin e Krimeve të rënda!
“Synimi i saj kryesor është që të jetë zëri përfaqësues i të gjithë qytetarëve pa dallim e veçmas i rinisë, të familjeve të të pagjeturve dhe grave dhe vajzave ,ndonëse është bërë shumë për gratë, nevojitet ende më shumë punë sidomos në pozitat udhëheqëse e vendimmarrëse. Ne do të mbështesim secilin propozim dhe aktivitet që do të përmirësoj gjendjen ekonomike dhe sociale të grave, rinisë e çdo familje të prekur nga lufta”.
G.P
Assist Kosovo është OJQ me mision zhvillimin e demokracisë, mbështetjen për arritjen e barazisë gjinore, mbrojtjen sociale dhe fuqizimin rinor në Kosovë. Kjo inciativë është vullnetare dhe nuk sponzorohet nga asnjë subjekt politik apo nga kandidatet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -