E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Grekët e lashtë bënin seks deri në 12 herë në ditë

Duhet lexuar

spot_img

Koncepti i martesës dhe rregullat martesore për të bërë dashuri që ekzistojnë sot ishin krejtësisht të panjohura në Greqinë e Lashtë.

Femrat kishin si qëllim të kënaqnin meshkujt dhe përdornin metoda nga më të ndryshmet, disa prej të cilave klasifikoheshin edhe si torturuese. Mashkulli, i ndihmuar nga mjete të ndryshme natyrore, ishte në gjendje të kënaqte epshet e tij seksuale deri në 12 herë në ditë, shkruajnë mediat greke.

Sipas librit “Miti i prostitucionit të shenjtë në antikitet” nga historiania Stephanie Budin, kishte disa produkte natyrore që grekët e lashtë i përdornin për të përmirësuar performancën seksuale të meshkujve.

Mjalti në kombinim me specin ishte një nga produktet më të zakonshme që përdorej përpara seksit, në vend të viagrës. Vendin e kësaj të fundit e zinte edhe një bimë indiane, e cila aplikohej në organin gjenital të mashkullit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img