E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Granit Kuleta shpallet KAMPION apsolut i Kosoves ne Bodybuilding

Duhet lexuar

spot_img

Sot në Gjakovë është mbajtur Kupa e Kosovës dhe mbarëkombëtare e organizuar nga Federata e Bodybuildingut & Fitnesit të Kosovës ku moën pjesë shumë bodybuildera të ndryshëm.

Granit Kuleta u shpall kampion në kategorinë e rënde mbi 100kg dhe poashtu u zgjedh Kampion Apsolut Mbarëkombëtar i Kosovës për vitin 2021.

Ky nuk ështe titulli i parë për Granitin në Bodybuilding, ai merret me sportin e Bodybuilding-ut dhe fitnesit që nga mosha 15 vjeçare. Në vitin 2016 për herë të parë morri pjesë në kampionatine Kosovës për garat e bodybuilding, ku u shpall kampion në kategorinë 90+ kg, në të njejtin vit u shpall kampion në garat e forcë në Kosovë. Poashtu Graniti morri mirënjohje nga Federata e bodybuilding dhe fitnesit të Kosovës. Në 2019 Graniti vazhdoj me suksese të njejta ku u shpall kampion në kategorinë deri 90kg, morri vendin e 3të në kampionatin Europian në kategorinë 90kg, në kampionatin botëror zuri vendin e 7-të dhe poashtu morri mirënjohje nga federata e bodybuilding dhe fitnesit në Kosovë si sportist i dalluar.

 

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo