E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po përdorin teknologji të avancuar

Duhet lexuar

spot_img

Shumica e pasqyrave vidhen nga makinat e shtrenjta që kanë kamera të integruar.

Në të kaluarën, vetëm makinat ishin vjedhur, por nuk është e lehtë për tu vjedhur, sepse ato duhet të fshihen diku pas vjedhjes, ato zënë shumë hapësirë ​​dhe bien në sy shpejtë.

Pastaj katalizatorët u bënë shumë të popullarizuar, për shkak të metaleve të shtrenjta që ata fshehin brenda
Trendi i fundit midis kriminelëve është – pasqyra. Dhe jo vetëm çdo lloj, por ato nga makinat e shtrenjta, në të cilat janë integruar kamerat.

Vitin e kaluar, një numër i madh i vjedhjeve të pasqyrave anësore nga Porsche, Lexus, Mercedes, BMW u raportuan në New York.

Nga ana tjetër, policia holandeze raporton se ka një trend të dukshëm të vjedhjes së teknologjisë nga pasqyrat e makinave Tesla në Amsterdam. Vetëm në fundjavën e kaluar, 20 pasqyra u vodhën.

Tashmë policia është duke hetuar se kush po i vjedhë këto pasqyre ose edhe kush po i blen ato më pas, por deri më tani nuk ka përgjigje, as nga New Yorku, as nga Amsterdami.

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

90 për qind e të rriturve kanë këtë problem të zakonshëm shëndetësor por nuk e kuptojnë – ja cilat janë simptomat

A e dini se çfarë po ndodh me veshkat tuaja? Nëse nuk jeni të sigurt, nuk jeni vetëm. Sipas hulumtimit...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img