E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Gjermanët “marrin frymë më lehtë” – përveç berberëve, fillon hapja e disa mjediseve të tjera – të mbyllura për shkak të COVID-19

Duhet lexuar

spot_img

Shumë njerëz po merrnin “frymë më lehtë” të hënën pasi ishin në gjendje të shkurtonin flokët për herë të parë në disa muaj.

Sidoqoftë, klientët dhe stafi duhet të ndjekin rregulla të rrepta shëndetësore, të tilla si mbajtja e një maske mjekësore, shkruajnë mediat e huaja,

Ndryshe, berberët u urdhëruan të mbyllen në 16 dhjetor në një përpjekje për të ulur infeksionet e coronavirusit në Gjermani.

Dyqaneve dhe shkollave jo-thelbësore u ishte thënë që të mbyllen atëherë, gjithashtu.

Restorantet, baret, kafenetë, hotelet, janë mbyllur që nga fillimi i nëntorit, përveç ushqimit të gatshëm.

Megjithatë, shumica e shteteve filluan të hapnin gradualisht shkollat nga 22 shkurt.

Dhe disa shtete, duke përfshirë Bavarinë dhe Baden-Württemberg, tani kanë lejuar gjithashtu hapjen e mjediseve të tjera që nga 1 marsi, duke përfshirë qendrat e kopshtit, dyqanet e luleve, sallonet e kirurgjisë dhe autoshkollat.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img