E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Gjatë pandemisë COVID-19 pasuria e miliarderëve rritet për 50 për qind

Duhet lexuar

spot_img

Pasuria e miliarderëve gjatë pandemisë COVID-19 është rritur për 4 trilionë dollarë.

Një raport nga Instituti për Studime Politike thotë se nga 18 mars 2020 deri më 18 mars 2021, pasuria e 2,365 miliarderëve u rrit me 54 për qind.

Raporti thekson se vetëm 20 miliarderët më të pasur tani janë edhe më të pasur për 742 miliardë dollarë, një rritje prej 68 për qind.

Gjithashtu, në një raport tjetër nga organizata ndërkombëtare Oxfam botuar në fillim të vitit 2021, thuhet se miliarderët janë më të pasur me rreth 3.9 trilionë dollarë.

Në raport theksohet se këto para do të ndihmonin që askush të mos mbetej i varfër nga pandemia COVID-19, si dhe do të mund të bliheshin vaksina të mjaftueshme për të gjithë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img