E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Gjatë muajit janar u regjistruan 40 për qind më pak kompani të reja në Kroaci

Duhet lexuar

Albin Kurti takohet me Osmanin: Nga ana jonë gjithëçka do të shkojë shpejt për formimin e institucioneve

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë...

Nëntë viktima dhe 548 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona të...

Fotografi e rrallë nga shkolla e parë shqipe në Korçë

Sot janë bërë plot 134 vjet që nga dita kur në qytetin e Korçës u hap Mësonjëtorja e Parë...

529 ndërmarrje të reja u hapen në Kroaci në janar të këtij viti, që është 40 për qind më pak se në të njëjtin muaj në vitin 2020.

575 subjekte juridike u fshinë nga regjistrat, që është 65 për qind më pak se në janar të vitit të kaluar.

Muajin e kaluar, 312 kompani në Kroaci falimentuan, ose 24 për qind më pak se në janar të një viti më parë, 20 shkuan në likuidim, i njëjti numër si vitin e kaluar, 26 rifilluan operacionet, 13 për qind më pak se vitin e kaluar dhe 30 njësi ekonomike kanë ndërprerë përkohësisht operacionet, e cila është 88 për qind më pak se në muajin e krahasueshëm të vitit 2019, raporton portali Seebiz.

10 procedura të reja para falimentimit u hapën, 25 për qind më shumë në bazë vjetore, ndërsa tetë procedura para falimentimit u pezulluan, 33 për qind më shumë se në të njëjtin muaj të vitit të kaluar. /KP/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Albin Kurti takohet me Osmanin: Nga ana jonë gjithëçka do të shkojë shpejt për formimin e institucioneve

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -