E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

General Motors ndryshon logon pas gati 60 vjetëve

Duhet lexuar

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Në fillim të fushatës së re, gjiganti amerikan gjithashtu paraqiti një logo të re.

General Motors paraqet fushatën “Të gjithë në”, e cila synon të krijojë një botë pa emisione dhe ndotje, por edhe pa aksidente trafiku.

Brenda tij, GM ka tre linja të qarta veprimi. E para është përshpejtimi i zbatimit të drejtuesve elektrikë, dmth ndërgjegjësimi i përdoruesve, transmeton Telegrafi.

Pastaj është përpjekja e njohur nga prodhuesit e tjerë, dhe kjo është të bëhesh një ‘drejtues elektrik’. Dhe së fundmi, GM përpiqet të nxjerrë në pah të gjitha përfitimet e platformës së saj Ultium.

Dhe ndërsa ne presim ardhjen e elektricistëve të parë të gjeneratës së re, modelet Hummer EV dhe Cadillac Lyriq, kompania po njofton se ka ridizenjuar logon e saj.

Inicialet janë lënë, por shkronjat tani janë të vogla.

Mund të duket si një ndryshim i vogël, por mbani në mend se ky është ndryshimi i parë që nga viti 1964.

Kishte ndryshime të vogla në vitet 2001 dhe 2010, por askush nuk i vërejti.

GM thekson se logo e re është përshtatur në mjedisin digjital dhe se “ajo u krijua për të përfaqësuar të gjithë 164,000 punonjësit e kompanisë”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber