E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Gecaj i ashpër me këshilltaren e Pacollit që iu bashkua Osmanit: Skena politike nuk ndryshohet duke u sorollatë nëpër parti

Duhet lexuar

Votat po numërohen nën vëzhgimin e policisë

Profesori universitar, Blerim Latifi, njëherësh edhe njohës i çështjeve politike, e ka komentuar çështjen e rinumërimit të votave të...

Vogëlushja kërkoi leje për të thënë një fjalë të shëmtuar, video u bë virale

Kjo vajzë e vogël donte të thoshte një fjalë të shëmtuar që e dinte se nuk i lejohej. Ajo mendoi...

Te Liqeni i Badovcit, grabitësit plagosin dy persona të kompanisë së sigurimit – transportonin para

Dy persona janë plagosur me armë zjarri të hënë pasdite në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Sipas Policisë së Kosovës, plagosja kishte ndodhur...

Bajram Gecaj nga LDK, i ka reaguar ashpër ish-këshilltares së Behgjet Pacollit, Rejhan Vuniqi e cila vendosi t’i bashkohet, Vjosa Osmanit në listës së Vetëvendosjes.

Gecaj ka shkruar në Fecbook se skena politike nuk ndryshohet duke u sorollatë nëpër parti politike.

”Skena jonë politike nuk ndryshohet duke u sorollatë nëpër parti politike si me qenë duke hyrë e dalë nëpër shitoret e Albi-Mall!”, është shprehur Gecaj.

Mes tjerash në reagimin e tij, Bajram Gecaj tutje citon dhe deklaratën e sotme të Vuniqit ku bënte të ditur përkrahjen e saj ndaj Osmanit.

”Rejhane Vuniqi: ”Përderisa qytetari lufton për të mbijetuar në këtë vend të pashpresë, kasta jonë politike lufton për të triumfuar në betejën e tyre të quajtur pushtet. Por, po harrojnë se pushtetin ia u japin mu këta qytetarë …”

Postimi i plotë:

Skena jonë politike nuk ndryshohet duke u sorollatë nëpër parti politike si me qenë duke hyrë e dalë nëpër shitoret e Albi-Mall! Nuk do ta shpikim ne as rrotën e as ujin e ftohtë! Ndryshimet bëhen si në të gjitha shtetet demokratike perëndimore, duke vepruar nga brenda, e jo të eksperimentohet në pafundësi me të ashtuquajturit “reformatorë”, të cilët/at e bëjnë skenën “lomsh” për hir të egos dhe urisë individuale për pushtet!
Rejhane Vuniqi: “Përderisa qytetari lufton për të mbijetuar në këtë vend të pashpresë, kasta jonë politike lufton për të triumfuar në betejën e tyre të quajtur pushtet. Por, po harrojnë se pushtetin ia u japin mu këta qytetarë …”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Votat po numërohen nën vëzhgimin e policisë

Profesori universitar, Blerim Latifi, njëherësh edhe njohës i çështjeve politike, e ka komentuar çështjen e rinumërimit të votave të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -