E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Fund dramatik në Torino, Porto eliminon Juventusin nga Liga e Kampionëve

Duhet lexuar

spot_img

Juventus është eliminuar nga Liga e Kampionëve edhe pse ka mposhtur Porton me rezultat 3-2.

Porto ka kaluar në çerekfinale falë fitores 2-1 në ndeshjen e parë.

 

 

Ndeshja e rregullt përfundoi me rezultat 2-1 në favor të Zonjës së Vjetër.

Portugezët kaluan të parët në epërsi me golin e Sergio Oliviera në minutën e 19-të të ndeshjes.

Dy gola të Chiesas (49’ dhe 63’) i dhanë epërsi italianëve dhe ndeshja shkoi me shtesa.

Në minutën e 115-të, Sergio Oliviera shënoi një gol të bukur.

Juve u kundërpërgjigj për dy minuta me anë të Rabiot por që nuk mjaftoi ta shmang eliminimin.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img