Në anën tjetër, Bavarezët do të kenë mungesa të shumta si Douglas Costa, Timothy Kouasssi, Nubel, Benjamin Pavard, Tilman dhe Corentin Tolisso që janë lënduar, derisa Thomas Muller është i sëmurë.

Formacioni startues i Eintracht Frankfurtit: Trapp, Ndicka, Jovic, Kostic, Hinteregger, Kamada, Rode, Toure, Hasebe, Younes, Tuta.