E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Fitim Havolli prezanton disa nga prioritetet e qeverisë së LDK-së

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Kandidati për deputet Fitim Havolli me numer 110 nga lista e Lidhjes Demokratike e Kosovës ka prezantuar priorietet dhe pikat për të cilat qeveria e LDK-së do të punojë.

Ai në profilin e tij në Facebook ka postuar një status duke prezantuar këto pika të cilat do të jenë prioritet I kësaj qeverie në sferën e arsimit:

a. Edukimi parashkollor
b. Kufizimi i numrit të nxënësve për klasë
c. Mësimi gjithë ditor
d. Arsimi profesional dual
e. Siguria në shkolla
f. Cilësia në arsimin e lartë dhe shkenca
g. Investimet në arsim
Havolli është infermieri I cili gjatë tërë pandemisë punoi dhe e ngriti në prioritet çështjen e infermierëve të cilët ishin dhe vazhdojnë të jenë në vijën e parë të frontit në luftimin me COVID-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -