E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Fitim Havolli flet për infermierët që nuk pranuan të punojnë në klinikat ku kishte të shtrirë me COVID-19

Duhet lexuar

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Policia franceze s’po i lejon njerëzit të shëtisin pranë lumit – shkak mosdistanca

Policia franceze i largoj njerëzit që po shëtisnin të shtunën pranë brigjeve të lumit Seine në qendër të Parisit...

Shkurte Gashi zbulon dhuratën speciale që mori nga partneri për ditëlindje

Në tetor të 2020-s mësuam se këngëtarja e njohur, Shkurte Gashi ishte në pritje të fëmijës së saj të...

Pas refuzimit të disa infermierëve për të punuar në klinikat ku kishte pacientë me COVID-19, kishte reaguar Fitim Havolli i cili është një ndër përfaqësuesit e Sindikatës së Infermierëve të Kosovës.

Ai në një intervistë për media tha: “Është e pabesueshme se si mund të ketë infermierë që nuk duan të japin kontributin e tyre në luftën kundër koronavirusit.”

Fitim Havolli nga sindikata e infermierëve dhe njëherit kandidati me numrin 110 nga radhët e LDK-së për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare tha se arsyeja pse disa infermierë që janë munduar t’i ikin përgjegjësisë është frika e infektimit, pa pasë arsye të tjera shëndetësore.

“S’po mund ta besoj që ka infermierë në QKUK që i ikin asaj përgjegjësie që thërrasin autoritete dhe të bëjnë gjëra të tilla dhe të mundohen t’u shmangen pa pasë ndonjë arsye nëse është me sëmundje kronike apo rreziqe të tjera për jetën e tyre.” shtoi ai në një komunikatë për media, duke shprehur kështu frikën dhe zhgënjimin nga infermierët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -