E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Fitim Havolli: “Askush nuk i ka marr parasysh kërkesat e infermierëve”

Duhet lexuar

Suspendohet polici Fadil Kadriaj, që plagosi dy qytetarë në Dragash

Fadil Kadriaj është zyrtari policor i cili sot pasdite dyshohet se ka plagosur dy qytetarë pas një mosmarrëveshje rreth...

Kusari-Lila: LDK e zgjodhi Thaçin president, tash duhet ta votojë Osmanin

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se përfaqësimi i një numri të madh...

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Sindikata e Infermierëve të Kosovës gjatë tërë pandemisë ka zhvilluar takime me Odën e Infermierëve të Kosovës dhe shoqatat e infermierëve.

Në një konferencë për media pas këtyre takimeve, përfaqësuesi i Sindikatës, Fitim Havolli, tha se kërkesat e tyre nuk janë marr parasysh nga askush.

Ai bëri të ditur se kërkesat e tyre janë rregullimi i çështjes së koeficientit dhe se janë të pakënaqur me pagesat.

“Kemi bërë të ditur kërkesat, janë kërkesa të kahmotshme të këtij komuniteti, sikur koeficienti, për të cilin do të punojmë ta dërgojmë sa më shpejt për votim në Kuvend të Republikës së Kosovës, ndërrimet e natës, kujdestaritë, orët shtesë dhe po ashtu vikendet. Ne në vazhdimësi u kemi bërë thirrje që të ulemi të bisedojmë për t’i shtyrë dhe për t’i konkretizuar këto kërkesa, e jo më vetëm me deklarata”, kishte thënë Fitim Havolli.

“Edhe pse Sindikata e Infermierëve pati bërë kërkesa të njejta disa ditë më parë, asnjë nga institucionet shtetërore nuk i ka telefonuar për të marrë parasysh kërkesat e tyre”, kishte shtuar ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Suspendohet polici Fadil Kadriaj, që plagosi dy qytetarë në Dragash

Fadil Kadriaj është zyrtari policor i cili sot pasdite dyshohet se ka plagosur dy qytetarë pas një mosmarrëveshje rreth...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -