E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Fiorentina ia shkakton humbjen e parë të sezonit Juventusit

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Fiorentina është skuadra e parë që i ka shkaktuar Juventusit humbje në Serie A. Skuadra nga Firence ka shënuar fitore të pastër kundër kampionit të Italisë, Juventus prej 0-3

Juventus është mposhtur për herë të parë në Serie A pas 13 xhirove në Serie A. Ishte një ndeshje ku mysafirët treguan se dinë ta menaxhojnë ndeshjen, edhe pse Juventus luajti pa një lojtar që nga minuta e 18 ku Cuadrado u ndëshkua me karton të kuq.

Që në minutën e 3-të Fiorentina shënon gol për ta befasuar Juventusin.

Ishte një bashkëpunim i mirë në mes të Ribery dhe Dusan Vlahovic ku ky shënon golin e parë.

Ndeshja do të merrte një kthesë në minutën e 18-të pasi që Cuadrado do të ndëshkohej me karton të kuq duke u përjashtuar nga ndeshja.

Në pjesën e dytë Juventus tentoi që të kthehet në lojë dhe sulmoi disa herë duke tentuar që të shënoi golin e barazimit por dështuan.

Goli erdhi në minutën e 76 dhe ishte një autogol i mbrojtësit të Juves, Alex Sandro.

Caceres do ta thellonte epërsinë për Fiorentinan duke shënuar gol në minutën e 81-të, gol që i dha epërsinë solide mysafirë që do të kthehen në shtëpi sonte me 3 pikë, të cilat e ngritin këtë skuadër në kuadër të 14 pikëve dhe në vendin e 15-të.

Juventus mbetet në vendin e katër, por deri nesër kur luajnë skuadrat e tjera si Roma, Sassuolo e Atalanta që mund t’i dalin para me pikë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -