E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Filmi ‘Space Jam 2’ vjen me paraqitjen e tij tё parё tё shkurtёr

Duhet lexuar

spot_img

Paraqitja e parë e shkurtёr për filmin ‘Space Jam 2’ sapo ka dalё dhe duket e pabesueshme.

Uluni dhe rrini pёr tё shikuar filmin, nё tё cilin luan LeBron James së bashku me aktorёt e Looney Tunes, pёrfshirё aktorin e madh Don Cheadle do të dalë në kinema në 16 korrik dhe do të jetë në dispozicion për t’u transmetuar në HBO Max 31 ditë më vonë.

James, 36 vjeç, më parë e ka përshkruar filmin si ‘një nga lojërat më të mëdha, në mos loja më e madhe’ që ai ka luajtur ndonjëherë pasi vjen pas pjesës së parё të legjendës klasike të basketbollit të 1996 me Michael Jordan-in protagonist.

Pavarësisht se James dukej i nervozuar për filmin e ardhshëm dhe të pritur me padurim të animuar me veprim të drejtpërdrejtë, drejtori i Space Jam 2, Malcolm D. Lee sigurisht që nuk është i nervozuar.

Duke folur për Entertainment Weekly, ai tha: “Kush do të jetë i pari që do të marrë një Oskar [midis LeBron James dhe Michael Jordan]? Le ta bëjmë atë debat.”

“Space Jam: A New Legacy është një film më i mirë se Space Jam,” deklaroi ai.

Space Jam: A New Legacy (Firstpost) James me “shokёt e skuadrёs”.

Ai vazhdoi: “Michael Jordan i kapërceu sportet. LeBron është padyshim në atë kategori. Tani, ndoshta nuk ka asnjë LeBron pa Jordanin, dhe unë jam i sigurt se ai do ta pranonte këtë. Por ai është një lojtar një herë në një gjeneratё.

“Unë e dua atë që është LeBron si një njeri, si një atlet, si një aktivist.”

Gjithashtu duke folur për EW, James shtoi: “Ёshtë diçka që Mike e krijoi dhe është e tij. Unë e mbajta atë me shumë përgjegjësi. Në ditët e mia të reja, një pjesë e mendimit tim ishte Space Jam ishte aq e mirë, si mund ta vendos këtë?”

James shtoi se ndërsa ai ishte i vetëdijshëm se krahasimet midis tij dhe Jordanit janë të pashmangshme, ai nuk është shumë i shqetësuar për këtë.

Malcolm D. Lee tha që karakteri Lola Bunny është redaktuar për t’u përqëndruar më pak në atributet e saj fizike dhe më shumë në forcën e karakterit të saj. Ai shtoi se një qëllim ishte qё të rregullonte imazhin e saj ‘shumë të seksualizuar’. “Ky është viti 2021. Ёshtë e rëndësishme të pasqyrojmë vërtetësinë e karaktereve femra si të forta dhe të afta”.

“Skuadra Goon është ndoshta skuadra më e mirë e mbledhur ndonjëherë në historinë e basketbollit.”

Në të njëjtën mënyrë si origjinali, filmi i ri do të shfaqë një mori personazhesh nga yjet e basketbollit, duke përfshirë Klay Thompson, Anthony Davis, Damian Lillard, Chris Paul, Draymond Green, Kyle Kuzma, Diana Taurasi, Nneka Ogwumike dhe Chiney Ogwumike.

“Njerëzit duan të bëhen pjesë e tij, sepse është e përjetshme”.

Space Jam: A New Legacy del në kinema më 15 korrik 2021.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo