E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Ferrari SF90 Stradale – makina më e shpejtë në botë me tre motorë

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Mundësohet nga teknologjia hibride, dhe nga ‘gjumi’ në 100 km/orë i duhen vetëm 2.5 sekonda.

Ferrari ka përgatitur një model të quajtur SF90 Stradale dhe është një model hibrid kur mundësohet nga një motor biturbo V8 4.0 litërsh me 3 motorë, që kur kombinohen prodhojnë 1000 kuaj fuqi.

Në Maranello, ata thonë se Stradale është modeli më i fortë dhe më i shpejtë i prodhimit në historinë e gjatë të Ferrarit.

Tani një grup njerëzish kanë vendosur ta provojnë këtë pretendim.

A është Ferrari SF 90 Stradale vërtet makina më e shpejtë në botë e Ferrarit?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -