E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Fatmir Limaj: Lidershipi aktual i PDK-së iu frikësua rifuqizimit të nejrëzve që kanë të kaluarën me UÇK

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

I pari i Nismës Socialdemokrate ka treguar edhe një herë pse ka dështuar koalicioni parazgjedhor me PDK’në.

Ai ka treguar se para shpalljes së vendimit të Gjykatës Kushtetuese kishin diskutuar për bashkëpunim.

“Pas shkuarjes së kryetarit të partisë ne jemi takuar me ushtruesin e detyrës me ftesën e tij dhe kemi vazhduar aty ku ka mbetur bashkëpunimi. Jemi pajtuar me ushtruesin e detyrës të kryetarit të PDK’së (Enver Hoxhaj) që të ndërtojmë partneritet bile ka qenë një propozim i tij që forma ose modeliteti i partneritetit të jetë CSU-CDU”, tha Limaj.

Por a kishte marrëveshje paraprake mes dy partive?

“Pas shkuarjes së kryetarit të partisë ne jemi takuar me ushtruesin e detyrës me ftesën e tij dhe kemi vazhduar aty ku ka mbetur bashkëpunimi. Jemi pajtuar me ushtruesin e detyrës të kryetarit të PDK’së (Enver Hoxhaj) që të ndërtojmë partneritet bile ka qenë një propozim i tij që forma ose modeliteti i partneritetit të jetë CSU-CDU”, tha Limaj.

Limaj më tutje ka komentuar edhe deklaratat e disa zyrtarëve të PDK-së dhe hezitimin për arritjen e koalicioni.

Ai ka thënë se lidershipit aktual i mungon gjithcka duke filluar nga ata që i mobilizojnë strukturat, sepse këta janë mësu me pas gjithcka të gatshme. Ai ka thënë se lidershipi aktual s’ka asgjë të përbashkët me terenin.

“S’kam faj nëse kanë dro. Nuk ka votues më të mirë e të përcaktuar se ai shtrati që po flas. Unë besoj që arsyeja kryesore është frika nga brenda UCK-së. Rifuqizimi i njerëzve e kanë të kaluarën me UCK-në ka frikësuar ata të cilët nuk e kanë elektorat. Si mund të flitet për zvogëlim të votave s’kanë vota. Këta nuk mund t’i marrin 10 vota vetë. Cili është trupi electoral që i flasin ata. Cka të lidhë ty me ta”, ka thënë ndër të tjera Limaj.

Si mund ta dëgjojnë bashkëluftëtarët e mi Abelardin e të tjerët. Më tutje, ai ka thënë se gjuhën që po flet ai ata nuk e kuptojnë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -