E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Fasule me mish kofshe të tymosur – s’ka njeri që nuk e pëlqen

Duhet lexuar

Moti për sot.

Mot kryesisht pranveror do të mbajë edhe gjatë së enjtes në vendin tonë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës kjo situatë...

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Gjellë lëngshme dhe e shijshme

Recetë e provuar për fasule të lëngshme së cilës kofsha e tymosur i jep shije të veçantë!

Përbërësit:

– 500 g fasule;
– 1 copë kofshë mishi të tymosur;
– 1 qepë e madhe;
– 2 – 3 fletë dafine;
– 2 karota;
– 2 thelpinj hudhre;
– kripë;
– piper;
– vaj;
– miell;
– spec të bluar;
– majdanoz.

Përgatitja:

Zhytni në ujë dhe lini të qëndrojnë gjatë natës.

Në mëngjes qitni në ujë të ftohtë dhe vloni në temperaturë të lartë. Derdhni atë ujë dhe zëvendësojeni me ujë tjetër.

Qëroni dhe grini qepën dhe karotën. Shtoni në fasule, shtoni edhe fletët e dafinës dhe lini të zihen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti për sot.

Mot kryesisht pranveror do të mbajë edhe gjatë së enjtes në vendin tonë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës kjo situatë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -