E enjte, 25 Shkurt, 2021
No menu items!

Evertoni mori fitoren e parë në “Anfield Road” që nga viti 1999 – Liverpooli drejt rekordeve negative

Duhet lexuar

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë...

Ja çfarë tërheq më së shumti burrat te gratë

A i pëlqejnë burrat gratë më të plota apo më të holla? A bën ndryshimi ngjyra e flokëve dhe...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Everton thelloi problemet e Liverpoolit në luftën e tyre për të mbrojtur titullin e kampionit në Ligën Premier.

Evertoni fitoi me rezultat 2-0 në Anfield, që ishte herë e parë që nga viti 1999, ku në atë botë kishin fituar 1-0.

Sa i përket Liverpoolit është ecuria më e keq në shtëpi që nga viti 1923 (katër humbje radhazi), ndërsa skuadra e Jürgen Klopp ka mbetur prapa për 16 pikë ndaj Manchester Cityt.

Liverpooli në vitin 2021 ka marr vetëm dy fitore, ndërsa në gjashtë ndeshje si vendas ka shënuar vetëm një herë.

Sa i përket Evertonit, ata thyen edhe një statistikë tjetër të keqe, sepse nuk kishin mposhtur asnjëherë Liverpoolin që nga viti 2010.

Zhgënjimi i vetëm për ekipin e Carlo Ancelotti ishte që nuk kishte asnjë tifozë në shtëpinë e rivalit të tyre më të madh, për shkak të pandemisë, për të festuar këtë triumfin historik për ta.

Richarlison në minutën 3-të edhe Gylfi Sigurdsson në minutën e 83-të i shënuan golat në këtë fitore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -