E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Erdhi vetëm dy javë më parë, trajneri i Semsettin Bas largohet nge KB Peja

Duhet lexuar

Nëntë viktima dhe 548 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona të...

Fotografi e rrallë nga shkolla e parë shqipe në Korçë

Sot janë bërë plot 134 vjet që nga dita kur në qytetin e Korçës u hap Mësonjëtorja e Parë...

Zyrtari i LDK-së i reagon nënkryetarit të partisë: Lojë e ndyrë

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka reaguar lidhur me deklaratën e nënkryetarit të partisë, Imri Ahmeti,...

Trajneri turk, Samettin Bas është larguar nga KB Peja, vetëm pas dy javësh qëndrim në klubin pejan.

Sipas klubit, trajneri është larguar për shkaqe familjare, ndërsa po punohet që të gjendet zëvendësimi i tij.

“Mbrëmë trajneri Bas me keqardhje ka informuar Klubin për vendimin e tij për të mos vazhduar punën e nisur vetëm dy jave me herët. Arsyet janë familjare dhe private te trajnerit”.

“Klubi është duke shiquar që të zëvendësoj trajnerin Bas në ditët në vazhdim e deri atëherë Petrit Zeqiri rikthehet si ushtrues detyre”, thuhet në njoftimin e klubit.

Trajneri Bas vinte me një të shkuar të bujshme, pasi kishte qenë trajner i Bursaspor për katër soezne duke e ngritur klubin në kategorinë superiore turke.

Ai kishte drejtuar klubin rumun CSO Voluntari, ndërsa si lojtar kishte bërë karrierë në klubet e njohura si Tofas, Pinar Karsiyaka, Turk Telekom e Galatasaray.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nëntë viktima dhe 548 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -