E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ende nuk ka përfunduar rinumërimi i votave

Duhet lexuar

spot_img

Ende nuk ka përfunduar procesi i rinumërimit të votave në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), proces ky i nisur si pasojë e ankesave të kandidatëve për deputetë të partive të ndryshme me dyshimin për manipulime me vota.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,  Valmir Elezi.

Sipas Elezit, kanë mbetur edhe më pak se dhjetë vendvotime të rinumërohen paraditen e nesërme.

“Rinumërimi nuk është përfunduar akoma. Më pak se 10 vendvotime mbesin të rinumërohen paraditen e nesërme”, tha Elezi .

Dyshimet për manipulim të votave u ngritën pas publikimit të një video -incizimi në media ku dyshohet se bashkëshorti i Meliza Haradinaj Stubllës kishte blerë vota për të.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img