E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Eliza Hoxha regjistrohet si deputete në legjislaturën e tetë të Kuvendit të Kosovës

Duhet lexuar

spot_img

Arkitektja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Eliza Hoxha, është regjistruar si deputete e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e tetë.

Interpretuesja e shumë hiteve, publikoi në rrjetet sociale një fotografi nga momenti i regjistrimit në hollin e parlamentit.

Në mbishkrimin e fotografive, Eliza bëri të ditur se u regjistrua për të dytën herë si deputete, ndërsa falënderoi të gjithë ata që e mbështetën me votë, për besimin e treguar ndaj saj.

Foto: Eliza Hoxha/Instagram

Hoxha garoi në zgjedhjet e 14 shkurtit me numrin 3 në listën e kandidatëve nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës.

“Sot u regjistrova për herë të dytë si deputete e Kuvendit të Kosovës.
Uroj që legjislatura e VIII të jetë e dobishme dhe më afatgjate.
I falenderoj edhe një herë të gjithë përkrahësit dhe votuesit e PDK – së që më dhanë besimin dhe nderin të jem zëri juaj në Kuvendin e Kosovës.
Ka shumë punë përpara dhe ne do ta japim kontributin tonë si opozitë.
Na priftë e mbara”, ka shkruar Eliza Hoxha në Instagram.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img