E hënë, 27 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Ela Namani – talentja 12 vjeqare e cila synon titullin e kampiones në fushën e notit

Duhet lexuar

spot_img

Një 12 vjeqare e quajtur Ela Namani, është një vogëlushe tjetër e cila synon majat titullit më të lartë dhe atë në fushën e notit.

Ela e lindur në Amerikë, e me vendbanim në Prishtinë është nxënëse e klasës së 6, notin e filloi qe 5 vite nga mosha 7 vjeqare e kjo gjë po vazhdon të jetë një ndër më kryesoret sa i përket Elës.

Përmes një interviste telefonike, InKosova mësoi se Ela Namani vijon shkollën e notit në Institucionin Shkollor Zenit.

Përveq vijimit të shkollës së notit, Ela ka marr pjesë në gara noti në kuadër të kësaj shkolle dhe ka fituar vende të ndryshme në këto gara.

InKosova mëson se Ela ka zënë 2 her vendin e parë, 4 herë vendin e dytë dhe një herë vendin e tretë.

Namani tha se edhe përkundër pandemisë që nuk janë mbajtur gara, ajo ende e favorizon këtë sport, dhe se synim i saj është të arrij majat e titujve në not.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo