E mërkurë, 29 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Edi Rama mbledh mbeturina në Vlorë

Duhet lexuar

spot_img

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pasditen e së premtes ka mbledhur mbeturina në Bashkinë e Vlorës.

Rama ka publikuar një video duke mbledhur mbeturina një fushë të sportit, ku sipër videos ka shkruar ” Pa koment, Bashkia Vlorë, Dashuria për Vendin, Respekti për Veten”.

“Vetëm tre minuta e ndajnë turpin nga dinjiteti më i zakonshëm që duhet të ketë një qytet, një komunitet dhe një bashki. Ata që vijnë e luajnë këtu bëjnë mirë të mos i hedhin apo të i mbledhin të paktën. Ata që e mirëmbajnë këtë bëjnë mirë ta pastrojnë, përpara sesa të lind dielli, dhe qytetarët të shohin këtë pamje që është turp”, thotë kryeministri Rama pas përfundimit të mbledhjes së mbeturinave.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=259235738873371&ref=external

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo